Oppdatering av rammeverk praktisk prøve
Denne beskjeden går til bedriftsansvarlige og sensorer i ordningen Kreditt
FinAut har oppdatert rammene for bruk av case og finansieringsbevis, samt informasjon om praktisk prøve for låneformidlere.
Publisert: 20. januar 2025
Det er nå lagt til et nytt unntak for krav til egne saker - bruk av case eller finansieringsbevis:
- Hvis kandidaten ikke får egne saker med realkausjon innen 6 måneder, kan case eller finansieringsbevis benyttes. Dette gjelder både bevilgede og avslåtte finansieringsbevis, med forutsetning om at fullstendig kredittvurdering er gjort.
For låneformidlere:
- Låneformidlere har eget sensorskjema, og veiledningen for bruk av denne finner du i veiledningen for Kreditt. Den praktiske prøven for låneformidlere er under pilottesting, og er ikke tilgjengelig enda. Det vil komme informasjon fortløpende på «Beskjeder til deg» under «Min side» på FinAut.no. Hvis du har spørsmål, ta kontakt på post@finaut.no.